Акваристика - български Форум за аквариуми, растения, рибки, скариди и техните проблеми

Пълна версия: Гупите ми умират
Вие виждате олекотена версия на съдържанието. Вижте пълната версия със правилното форматиране.
Имам проблем с гупите и мисля че е от водата защото водата от чешмата е с ph8.5 а kh e 12 започвах да я мешам с софийска но сега ph e 7.5 a kh e 5 . Сложих в катинара гранули за понижаване на ph но мисля да сложа и коралово пясък заради kh но колко трябва да бъде за да се чувстват добре гупите:idea:facepalm
Не е от твърдостта на водата, гупите живеят в твърда вода, аз съм слагал даже кубче гипс в мека вода за да живеят нормално, тези данни не са високи за тях, нормални са. Според мен трябва да търсиш проблема другаде, някакво заболяване или повишени нива на нитрати във водата, получава се когато храниш с много храна.
Защо не направиш една снимка на аквариума и тогава да помислим какво може да е.
какви признаци имат гупите,със свити опашки ли са,ако са така имаш гниене на плавници.това е бактериална инфекция и се лекува с широкоспектърен антибиотик.аз ползвам при моите хлорнитромицин на 30 л отварям една капсула и 5 дни са готови
Определено проблема не е във водата от гледна точка на показатели на пх и твърдост не ги понижавай.
Дай малко информация за аквариума кога е стартиран какво има в него само гупи ли са или и други риби. Снимка на рибите също би помогнала опиши поведението им
ако се подува ,люспите им настръхват - е воднянка,няма лечение
Не се ползуват и видимо не са болни

размерите са 1.50 на 60 на 50 канистара е 1400литра за час има помпичка за въздух температура е 24.26 градуса co2 е в нормални стоиности според теста няма др. Риби освен тип анцистрос и коридороси останалото са гупи и мрът сериозно на ден по 1.2 както са си жизнени плува плува и умре аквариума е стартиран преди около 4 месеца има хубава растителност и видимо самите риби са си добре

Аз мисля да ве им е мека kh в момента е 7
Гупите по принцип не понасят рязки промени в параметрите и умират без видима причина. Има разлика между KH и GH
Колко е GH
Дай все пак някаква снимка на рибите да не гадаеме
Reference URL's